Om Os

Jydeland Maskinfabrik A/S er en familieejet virksomhed, der har eksisteret i over 110 år. Virksomheden drives til dagligt af brødrene Christian Gits Jensen og Flemming Gits Jensen, som også er den 4. generationsled i ledelsen, hvor Dennis Gits Jensen, som det 5. generationsled til overtagelsen af ledelsen inden 2030.

Jydeland Maskinfabrik A/S producerer strømaskiner til landbrug med primære malkekvæg. Vores BOBMAN er med til at effektivisere arbejdsprocessen ved at rengøre, desinficere og strø staldbåsene i én arbejdsgang.

BOBMAN hjælper ikke kun på at forkorte arbejdstiden – vores strømaskiner er også med at reducere celletallene, der øger mælkens kvalitet og minimerer omkostningerne til sygdomsbehandlinger.

Vores ledelse

Dennis Gits Jensen

Medejer | Kunstruktør | Projektleder

dennis@jydeland.dk

Tel: +45 86 36 33 00 | +45 20 25 44 09

Man-tor: 8.00 - 15.45
Fredag: 8.00 - 13.30

Christian Gits Jensen 

Direktør | Salg | Indkøb

christian@jydeland.dk

Tel: +45 86 36 33 00 | +45 30 33 58 31

Man-tor: 8.00 - 15.45
Fredag: 8.00 - 13.30

Flemming Gits Jensen

Direktør | Salg | Udvikling

flemming@jydeland.dk

Tel: +45 86 36 33 00 | +45 40 68 33 00

Man-tor: 8.00 - 15.45
Fredag: 8.00 - 13.30

Vores administration

Michelle Esrup

Bogholder

michelle@jydeland.dk

Tel: +45 86 36 33 00

Man-tor: 8.00 - 13.30
Fredag: 8.00 - 13.30

Patrich Bech

Elev | Forsendelser | Markedsføring

patrich@jydeland.dk

Tel: +45 86 36 33 00

Man-tor: 8.00 - 15.45

Magnus Bisgaard

Logistik | Lager | Produktion

magnus@jydeland.dk

Tel: +45 86 36 33 00

Man-tor: 8.00 - 13.30
Fredag: 8.00 - 13.30

Vores service

John Stenaa

BOBMAN Service

john@jydeland.dk

Tel: +45 86 36 33 00 

Man-tor: 8.00 - 15.30
Fredag: 8.00 - 13.30

Ved akut behov uden for åbningstiderne
ring til: +45 22 41 88 83

Har din BOBMAN brug for at få et servicetjek eller er der behov for at få den repareret?

Så kontakt vores flinke servicemontør!

Han kører rundt til vores danske kunder og vil hurtigst muligt få tjekket din BOBMAN.